Claritas keskuse rehabilitatsiooniteenused
Pakume rehabilitatsiooniteenust järgmistele sihtgruppidele:
- Lapsed, kellel on tuvastatud lastekaitseseaduse § 28 alusel abivajadus ning sotsiaalhoolekande seaduse § 62 lõigete 3 ja 4 alusel sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse vajadus
- Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 2 lg 1¹ tähenduses kuni 16-aastased puudega isikud ja § 2¹ tähenduses kuni 16-aastased puuet taotlevad isikud
- Tööealised isikud, kellel on puue puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 2 lg 2¹ tähenduses või kes on tunnistatud püsivalt töövõimetuks riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel või kellele on riiklike elatusrahade seaduse alusel määratud invaliidsusgrupp tähtajatult või kellel on töövõime toetuse seaduse alusel tuvastatud osaline või puuduv töövõime;vanaduspensioni ealised isikud, kellel on puue puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 2 lg 1¹ tähenduses
- Tööealised psüühikahäirega isikud, kellel on puue puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 2 lg 2¹ tähenduses või kes on tunnistatud püsivalt töövõimetuks riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel või kellele on riiklike elatusrahade seaduse alusel määratud invaliidsusgrupp tähtajatult või kellel on töövõime toetuse seaduse alusel tuvastatud osaline või puuduv töövõime
Teenuse osutamist korraldab Sotsiaalkindlustusamet (SKA). Rehabilitasiooniteenuse saamisks tuleb esitada taotlus SKA-le. Taotluse vorm on leitav SKA kodulehelt.
Sotsiaalne rehabilitatsioon
Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse eesmärk on puudega või piiratud töövõimega inimese toetamine igapäevaeluga toimetulekul, ühiskonda kaasatuse suurendamine ja töötamise või tööle asumise soodustamine. Sotsiaalne rehabilitatsiooniteenus on kompleksne teenus, st et inimesel on mitu probleemi, mille lahendamine ei ole võimalik üksikteenuste (nt tegevusterapeut, füsioterapeut, tugiisik, taastusravi) abil, vaid nõuab mitme eriala spetsialistide (rehabilitatsioonimeeskonna) sekkumist.
Juhul, kui SKA on tuvastanud sotsiaalse rehabilitatsiooni vajaduse ning väljastanud selle kohta otsuse, siis rehabilitatsiooni eesmärkide saavutamiseks koostavad spetsialistid rehabilitatsiooniplaani ning lähtuvalt sellest pakutakse vajalikke teenuseid. Meie keskuse spetsialistidega saab tutvuda SIIN. Juba olemasoleva rehabilitatsiooniplaani korral on võimalik soovi korral teenusepakkujat vahetada ning teenust hakatakse osutama järmise teenusepakkuja juures.
Rehabilitatsiooniplaanis märgitud teenuseid rahastatakse kalendriaasta piires kuni teatud maksimaalse summani, mis on kinnitatud Vabariigi Valitsuse määrusega. Summa on fikseeritud SKA poolt väljastatud otsuses.
Lapse sotsiaalne rehabilitatsiooniteenus
Esimese sammuna on vaja teostada lapsele esmahindamine, et kaardistada lapsele vajalikud teenused. Esmahindamisel toimub tegevusvaatlus mängulises keskkonnas, mille käigus vesteldakse lapsevanematega (või eestkostjaga). Selleks broneerida endale aeg „Laste rehabilitatsiooniteenus esmahindamine“, et saaks alustada rehabilitatsiooniplaani koostamisega. LINK
Rehabilitatsiooniplaani koostamiseks lepitakse lapsevanematega kokku kohtumine. Vestlusel osalevad rehabilitatsioonimeeskonna spetsialistid, lapsevanemad (või eeskostja) ja laps. Enne kohtumist võetakse teiega ühendust, et kokku leppida, kuidas vajalikud dokumendid meieni jõuavad.
Rehabilitatsiooniplaani eesmärkide saavutamiseks kaasatakse just neid rehabilitatsioonimeeskonna spetsialiste, kelle teenusel käimine on lapse arengu jaoks olulise tähtsusega. Näiteks loov-, mängu- , füsio-, tegevusterapeut, eripedagoog, psühholoog.
Plaani koostamiseks kulub umbes kuu aega. Seejärel esitatakse koostatud plaan kinnitamiseks esmalt lapsevanemale ja siis SKA-le. Allkirjastatud ja SKA poolt kinnitatud plaaniga saab hakata plaanis ettenähtud teenuseid osutama.
Lisainformatsiooni laste sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse kohta leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.
Meie jaoks on kõige tähtsam lapse heaolu. Osutame regulaarset rehabilitatsiooniteenust ja hoiame lapsevanemat kursis lapse edusammudega.
Tööealise sotsiaalne rehabilitatsiooniteenus
Kui sulle on eelnevalt hinnatud töövõime ulatus või määratud puude raskusaste või töövõime kaotuse protsent ( peab olema määratud puuduv töövõime), siis saad esitada SKA-le rehabilitatsiooniteenuse taotluse.
Pärast SKA poolt otsuse saamist pöördud 60 päeva jooksul teenuseosutaja poole ja leppida kokku teenuse saamise aeg. Teenust osutatakse vastavalt SKA tegevuskavale, rehabilitatsiooniplaanile või -programmile.
Sotsiaalse rehabilitatsiooniteenuse korraldus tööealistele ja vanaduspensioniealistele on selgitatud SKA kodulehel
Teenusele saabumine
Rehabilitatsiooniplaani koostamiseks on vajalik esitada järgmised dokumendid:
- Sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud suunamiskiri/otsus
- Käesoleval hetkel kehtiv või viimane koostatud rehabilitatsiooniplaan
- Digiloost terviseseisundi kokkuvõte, puude otsus (kui olemas) ja muu oluline tervisealane teave teenuse saaja kohta.
Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse saamisega on võimalik sõidu- ja majutuskulude hüvitamine. Lisainformatsioon SKA kodulehel.
Ligipääs ja teenusele saabumine:
Claritas keskus asub Tammsaare tee 56, Park Tondi ärikeskuses
Meie keskuse parklas on meie klientidel võimalik parkida 2h tasuta. Parkimise alustamine fikseeritakse keskuse administraatori juures.
Meie keskuse lähim bussipeatus on “Sõjakooli”. Täpsemalt tutvuda sõiduplaanidega bussid number 12, 13, 20, 20A, 28.
Asume keskuse II korrusel ning meie juurde saab liftiga.
Teenusele registreerimine:
Teenusele saab registreerida tööpäeviti 9.00 – 17.00
telefonil +3726001015 või info@claritas.ee